Житомирсько-Поліська Єпархія

Українська Православна Церква (ПЦУ)

Офіційний
сайт

Архієпископ Житомирський і Поліський Володимир ( Шлапак )


Біографія

 Архієпископ Житомирський і Поліський Володимир ( в миру Василь Володимирович Шлапак ) народився 03 серпня 1979 року в с.м.т. Черняхів Житомирської області в сім'ї службовців. Після закінчення Черняхівської середньої школи в 1996 році навчався і закінчив пастирсько-богословські курси при Житомирському єпархіальному управлінні. 28.11.1996 - дияконська хіротонія 29.12.1996 - хіротонія у пресвітера у стані целібата звершена єпископом Житомирським і Овруцьким Ізяславом ( Каргою)


За час служіння за ревну працю був відзначений рядом священичих нагород, та призначений благочинним Черняхівського та в.о. Радомишльського округів .

  В 1997-2001 рр.навчався в Київській Духовній Семінарії.

  В 2001-2006 рр.навчався в Чернівецькому Національному університеті за спеціальністю релігієзнавство і філософія .

 В  2007 р. закінчив Магістерський курс при Львівській Православній Духовній Академії та продовжив навчання в аспірантурі даного закладу .

В 2009 р. успішно здобув наукову ступінь  кандидата богословських наук в ЛПДА. 

В 2008 року через непопулярну методику управління єпархією архієпископа УПЦ-КП Ізяслава отець Василь вимушений був покинути Київський Патріархат  та звертається з проханням до Предстоятеля УАПЦ  Блаженнішого митрополита Мефодія (Кудрякова) прийняти його в клір Житомирської єпархії УАПЦ.


10 лютого 2009 року, в день св.преп. Єфрема Сіріна з рук митрополита Київського і всієї  України Мефодія приймає чернечий постриг з возведенням у сан ігумена. До дня Святої Пасхи ігумен Володимир нагороджується возведенням у сан архімандрита, і призначається адміністратором УАПЦ на Житомирщині. 

20-го червня 2009 року Архієрейський собор УАПЦ обирає архімандрита Володимира (Шлапака), клірика Житомирської єпархії УАПЦ, єпископом Житомирським і Поліським. 21-го червня у церкві Різдва Христового м.Тернополя здійснена архієрейська хіротонія єпископа Володимира.


25 травня 2011 року постановою Архієрейського собору та указом Блаженнішого Мефодія митрополита Київського і всієї України , Предстоятеля УАПЦ призначається на посаду голови фінансового відділу при Київській Патріархії. Цього ж року указом Блаженнішого Мефодія митрополита Київського і всієї України , Предстоятеля УАПЦ  возведенний в сан Архієпископа.

Протягом 2012 - 2014 ( рр.) був відповідальним шеф-редактором офіційного сайту УАПЦ .


28 липня 2013 року в день 1025 ліття Хрещення Київської Русі нагороджений Блаженнішим Мефодієм ,Предстоятелем УАПЦ, орденом князя Володимира Великого. 

З 2014 року викладає предмет Християнської етики в Черняхівській гімназії Житомирської області ,також займає посаду помічника Народного депутата України П.В.Дзюблика 

В 2015 році захистив дисертацію  з присвоєнням вченої ступені доктора теології ( ThDr )  у Пряшівському університеті (Словаччина)

10 липня 2015 року рішенням Архієрейського собору УАПЦ та указом Блаженнішого Макарія  митрополита Київського і всієї України , Предстоятеля УАПЦ призначений керуючим новоутвореної Житомирської єпархії .

 У 2016 році став ініціатором створення міжхристиянської ради Церков м.Житомира та Житомирської області і  представляє УАПЦ в регіоні у місцевих , державних  та  екуменічних заходах.

23 червня 2017 року ухвалою Архієрейського Собору призначений  головою фінансово-господарської комісії УАПЦ . В цьому ж році обраний до ініціативної групи при Черняхівській РДА.

 28 липня 2018 року з нагоди Хрещення Київської Руси - України та в День свого тезоіменитства нагороджений Блаженнішим Макарієм , митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем УАПЦ відзнакою  Київської  Патріархії УАПЦ  ювілейним орденом Рівн.ап.вел.кн.Володимира.

15 грудня 2018 року разом із усіма іншими архієреями УАПЦ  взяв участь у Об'єднавчому Соборі у храмі Святої Софії .

27 липня 2019 року, рішенням Синоду ПЦУ , очолив ліквідаційну комісію юридичної особи релігійної організації «Патріярхія УАПЦ»

3 серпня 2019 року в день свого  40-річчя  нагороджений митрополитом Київським і всієї України ,Блаженнішим Епіфанієм орденом святого Архістратига Михаїла II ступеня .

 14 вересня архієпископ Володимир став першим архієреєм ПЦУ, що співслужив із ієрахрами Александрійського патріархату. Він взяв участь у богослужінні у селі Осса поблизу Cалонік, яке очолив митрополит Триккійський і Стагонійський Православної церкви ЕлладиХризостом (Насіс)[pl], де співслужив ієрархам Церкви ЕлладиКонстантинопольського та Александрійського патріархатів: митрополитові Лангадаському, Літійському та Рендінському Іоану (Тасьясу), єпископові Фермському на спокої Димитрію (Грольосу)[bg] та єпископові Мозамбіцькому Хризостомові (Карагунісу).[2][3][4] Ця спільна літургія стала передвісником офіційного визнання Православної церкви України з боку Александрійського патріархату 8 листопада того ж року.[5]

28 липня 2020 року до Дня свого тезоіменитства архієпископу Володимиру  з рук  Блаженнішого Епіфанія  ,Митрополита Київського і всієї України було вручено іменну  панагію.

1 березня 2021 р. Блаженнійшим Митрополитом  Київським і всієї України Епіфанієм  визначено склад Священного Синоду на літній синодальний період (1 березня – 31 серпня 2021 р.) до якого увійшов архієпископ Житомирський і Поліський Володимир . 

2 листопада  2021  року захистив дисертацію  з присвоєнням вченої ступені доктора філософії  (PhD.)  у Пряшівському університеті (Словаччина).

28 липня 2022 року з нагоди свого тезоіменитства нагородженний іменною панагією Предстоятелем ПЦУ,  Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм 


Церковний календар