Акафіст мучениці ЦАРИЦІ ОЛЕКСАНДРІ РИМСЬКИЙ
Переклад здійснив з церковно-слов'янської мови — Високопреосвященніший Архієпископ Житомирський і Поліський ВОЛОДИМИР
ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ : 6 ТРАВНЯ
Тропар, глас 4
Зневажила славу земного царства, ти полюбила Єдиного Христа, розіп'ятого ради нас, і Його мужньо сповідувала, увінчалась ти мученицьким вінцем, всеблаженна царица Олександро. Тому й нині, предстоїш у Престола Царя слави на Небесах, молись за спасіння душ наших .
Кондак, глас 2
Твій пошанований всіми храм , як ліки для душі знайшла, всі віруючі голосно станемо взивати тобі, прославленна мученице Олександро: «Не переставай молити Христа Бога отже за всіх нас».
Кондак 1
Вибрана страстоте́рпице і старанна молитовнице за душі наші, свята царице Олександро, похвалу виголошуємо тобі, пам'ять твою побожно шануючи; ти ,що маєш сміливість до Господа, від всіляких наших бід бережи, щоб взивати тобі:
Радуйся, мученице славна, царице Олександро!
Ікос 1
Ангелів і людства Творець і Будівничий, часи і роки у Своїй владі заснував і все на спасіння улаштував, заклика́в тебе, царице Олександро, до подвигу страда́льницького. Отже, сла́влячи Божий у тобі промисел, взиваємо тобі так:
Радуйся, всією душе́ю істину Христову сприйняла.
Радуйся, від царства земного в Царство Небесне прийшла.
Радуйся, в обійми Отцеві з любов'ю Отцем Небесним взята.
Радуйся, до сонму мучеників добропереможних співпричасна.
Радуйся, мученице славна, царице Олександро!
Кондак 2
Бачила люте гоніння на християн нечести́вого імператора Діоклетіа́на, не побоялася ти, всехвальна Олександро, гніву царського і мучиництва, але мужньо Христа сповідувала ти, співаючи Йому: Алилуйя!
Ікос 2
Розум до спасіння і таємниць Божих розсудливість надав тобі Цар Небесний, свята царице Олександро, ти бо споглядаючи сміливість великомученика Георгія, твердим розумом сповідувшого Єди́ного премудрості Наставника та розуміння Подателя Бога, і сама бачила ти світ правдивого богопізнання, житіє своє дуручила в ру́ки Подвигополо́жника всіх і Господа. Того ради, прославляючи любомудрість твою, викликуємо таке:
Радуйся, подвиг святого Георгія в серці своїм закарбувала.
Радуйся, наступаючих катувань не побоялася.
Радуйся, безумне ідольське нече́стя перед всіми показала.
Радуйся, від руки́ Вседержителя вінця Небесного сподо́билася.
Радуйся, мученице славна, царице Олександро!
Кондак 3
Сила Вишнього осінила тебе і благодать Духа Святого напо́внила серце твоє, мученице всехвальна Олександро, коли бачила ти страждання великомученика Георгія, його ж не похитнули ні рани, ни кари безумного мучителя, що, як змій глухи́й, закривав вуха свої, не бажав чути про Христа Ісуса, Йому ж ти нині з винуватцем спасіння твого Георгієм у Царстві Небесному предстоїш, завжди співаєш: Алилуйя!
Ікос 3
Маючи велике піклування за душу свою, свята царице Олександро, славу су́єтну й почесті земні знехтувала ти і стежкою,що веде в життя вічне, полинувши; отже ради волаємо тобі:
Радуйся, страждання за Христа мужньо перетерпіла.
Радуйся, смерті тіле́сної не побоялася.
Радуйся, полк му́ченицький на Небі звеселила.
Радуйся, люд від пітьми нече́стя до істини Христової навернула.
Радуйся, мученице славна, царице Олександро!
Кондак 4