Переклад здійснив з церковно-слов'янської мови — Високопреосвященніший Архієпископ Житомирський і Поліський ВОЛОДИМИР
Тропар, глас 8:
В постах – безплотне, у чуваннях – сильне, в спокусах – непереможне і в молитвах – безупинне, у всьому ж – зібране життя провадячи, богоносний отче Герасиме, ангелів здивував ти і бісівські полчища прогнав. Вірних же серця звеселяєш, блаженний, тому й звір впокорився тобі. Ти ж, сміливість до Бога маючи, моли, щоб спаслися душі наші.
Кондак, глас 4:
Загорівся ти дбанням про вишнє, жорстокість йорданської пустелі понад всі насолоди світу знехтувавши. Тому впокорився тобі звір аж до смерті, отче, послушний і жалобний на гробі помер твоїм, якого Бог так прославив, до Його молячись і нас, отче Герасиме, поминай.
Кондак 1
Обранця Божого і чудотворця, Йордана насельника та охоронця усамітнених саме взірець та мирянам, прославляємо тебе, прихильникі твої, богоносний. Але як маєш сміливість до Господа, від ворогів, що пригнічують нас, захисти, щоб викликувати тобі;
Ангелам від людства був ти, преподобний, прилинув від землі до небес. Нині ж з бесплотними радіємо за тебе позираючи, у боязні та страхом взиваючи тобі від душі так:
Радуйся, Лікії божественний плоде;
Радуйся, Йордана нетлінна славо.
Радуйся, чеснот друже правдивий;
Радуйся, Христа мого служителю величавий.
Радуйся, бо все віддав ти і знайшов Христа;
Радуйся, бо все в марноту перемінив ти за Його ради.
Бачив світу цього марноту і житейських хвилювань зневжив, богомудрий, розсудливо давнім отцям уподібнився ти, їх же заповідям слідував, сходжений шлях знайшов ти, Герасиме. Тому ради й Владиці своєму, блаженний з любов'ю волав ти: Алилуйя!
Ікос 2
Розум мав чистий, ревністю дихаючи божественною, як другий Антоній, святий Герасиме, зібрання чернече скликавши, як колись з Єгипту той. Ми ж, на тебе споглядаючи, взиваєм від серця так:
Силою звище зодягнувся, блаженний, в пустелю відійшов ти, і як ниву благоплідну й добру її показавши, мудрий, бажаючим царство Христове здобути; отже Христу співаємо: Алилуйя!
Ікос 3
Мавши божественну ревність, Герасиме, в серці своєму, й божественне світло, виконуючий те, сходження творив ти безперестанно, і гарну купівлю талантів вчинив , радувався ти, ми ж, вражені, волаємо тобі розсудливо саме так:
Ревністю Господньою палаючи в душі своїй, Герасиме, поєднався ти ангелам, й себе самого скарб священний Тройці показав, преподобний, виголошував ти з ними божественну пісню: Алилуйя!
Ікос 4
Вчули проживаючі в країні Йорданській славу твою, і линули в пустелю побачити тебе: ми ж, славу твою у престола Вседержителевого добре знаємо, молитовно до тебе в пустелі життя нашого удаємося, славлячи тебе піснями саме такими:
Богоносець великий й славний іноків начальником всіх приймаючи радісно і як світильник просвітлював повчаннями своїми, знаючий все, щоб досягнути Недосяжного і тріумфуючи волати: Алилуйя!
Ікос 5
Бачивши обличчя пустельних отців Герасима чесного на Йордані, і як Павла шанованого його й нового Антонія, старався тим шляхом слідувати, з подивом взиваємо таке:
Пристановище божественне пустелю йорданську віюдаючий, там поспішивши, прохолоди її та спеки ніякої не побоявся, всемудрий, але радісно від серця заволав ти Спасителеві, співаючи: Алилуйя!
Ікос 6
Засяяла твоєї обителі слава, її ж на Йордані заснував і розповсюдив ти, триблаженний, ради подвизання в чистому житії: безліч саме незчисельність ченців в ній прийнявши, вони ж зрівши подвигі твої, взивали до тебе саме таке:
Жадав до джерела води живої проникнути, завжди повчався ти в законі Господньому, і тому ради непорушним як камінь показався ти, і явився кріпким у спокусах, і пізнався від отців удосконаленим, бо бачивши лева, що воду носив, дувуємося, взиваючи: Алилуйя!
Ікос 7
Нове показав ти місто пустелю Йорданську, Герасиме, всечестний отче, бо нею як другу Фіваїду і Нітрію ченцями наповнив ти, волаючих тобі нині у царстві так:
Радуйся, Євфимію однодушний;
Радуйся, Антонію єдинопорбонику.
Радуйся, Онуфрію рівночесний;
Радуйся, Пахомію рівностоятелю.
Радуйся, бо Агафонові уподінився ти чесному;
Радуйся, бо Паїсію поревнував ти славному.
Радуйся, маючий Арсенієвий запал;
Радуйся, бо подвизався в Памвовомій сором'язливості.
Усяке єство людське здивувалося, богомудрий, найдосконаленому вражаючому і дивному: бо лева послушливого бачимо всі, що воду носивши, і всіх подвизав співати: Алилуйя!
Ікос 9
Тим хто подвизався визволителем в пустелі з'явився ти, Герасиме, і чудес виконавцем, серце бо твоє храм Божий був чистим та вічносвітлим, преподобний. Отже тому заради з подивом, вірно волаємо тобі:
З Творцем нашим і Спасителем, із преподобними на небесах перебуваючи, моли, отче, щоб милостиво зневажив гріхи наші: заради нас бо з'явився після людиною, щоб визволити нас майбутньої геєни. Цим вдячно взиваємо Йому: Алилуйя!
Ікос 10
Стіною тим хто в чернецтві на Йордані показався ти і всім до тебе прибігаючим, тому молися за нас ради , вельми шануючих тебе і любов'ю виспівуючих так:
Спів завжди старанний та бдінню невпинному, ангелам уподібнився ти, блаженний: Євфимія бо померлого, душу його на небеса вознесенну зрів ти, Господу ж старанно з ангелами співав ти: Алилуйя!
Ікос 11
Світло це в пустелі, просвіщав ти учням твоїм в країні Йорданській: запалював бо полум'я неприроднє, наставляв ти до розуму божественного всіх, мудро просвітлюючи їх, ми ж подячно волаємо тобі так:
Радувався, преподобний, подвизаючись ти у великій безмовності з отцями богоносними, віддаляючись в пустелю тимчасово ради посту та разом зі всіма співаючи: Алилуйя!
Ікос 12
Співаєш нині з ангелами на небі, як колись на землі з людьми, трисвяту пісню Богу, його ж, славний Герасиме, моли за нас завжди, які шанують тебе і славлять піснями семе такими:
О всечесний отче Герасиме, ченців світлосте, Христа мого служителю! Прийми благання це мале й твоїми до Бога молитвами від всіляких визволи нещасть усіх волаючих Йому: Алилуйя!
Молитва
О священна голово, преподобний отче, преблаженний авво Герасиме! Не забудь убогих твоїх до кінця, але поминай нас завжди у святих твоїх і благоприємних молитвах до Бога. Пом'яни стадо твоє, що сам зберіг ти, і не забудь відвідати чад твоїх. Моли за нас, отче священний, за дітей своїх духовних, бо маєш сміливість до Небесного Царя: не промовч за нас до Господа, і не зневаж нас, вірою і любов'ю шануючих тебе. Поминай нас недостойних у престола Вседержителевого, і не переставай молитися за нас Христу Богові: бо дана була тобі благодать за нас молитися. Не уявляємо бо тебе перебуючого мертвим: хоча бо тілом і відійшов ти від нас, але і по смерті живим перебуваєш. Не відступай від нас духом, обкпігаючи нас від стріл ворожих і всілякого захоплення бісівського та обмов диявольських, пастирю наш добрий. Хоча бо і мощі твої приховані стали на землі, але свята твоя душа з ангельськими воїнствами, з безплотними лицями, з небесними силами, у престола Вседержителевого предстоїте, достойно звеселившись. Знаючи отже тебе воістину і по смерті живим будучи , до тебе припадаємо і тобі молимося: молися за нас всесильному Богу, за пожиток душ наших, і виблагай нам час на покаяння, щоб безборонно перейти від землі на небо, від митарств саме гірких, бісів повітряних князів і від вічної муки щоб визволитися, і Небесного Царства наслідниками щоб стати зі всіма праведниками, від віку угодившими Господу нашому Ісусу Христу, Йому ж належить всяка слава, честь і поклоніння, з безначальним Його Отцем, і з Пресвятим і Благим і Животворчим Його Духом, нині і повсякчасно і на віки віків. Амінь.