Житомирсько-Поліська Єпархія

Українська Православна Церква (ПЦУ)

Офіційний
сайт

Проповідь в День пам'яті святого Рівноапостольного великого князя Володимира

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

 Дорогі браття і сестри!

 Сьогодні ми святкуємо пам’ять святого Рів­ноапостольного великого князя Володимира. Євангеліє Христове було проповідане в наших землях святим апостолом Андрієм ще в першому столітті нової ери, але державною релігією християнство стало лише в Х столітті, за святого князя Володимира. 

 Церква порівнює князя Володимира з апостолом Павлом. Обидва вони спочатку були ревними про­тивниками Христа. Савл гонив християн. Князь Володимир був ідолопоклонником. Савл і Володимир були духовними сліпцями, бо вони не бачили істини Христової. Тому Господь послав обом сліпоту тілесну. Темрява розкрила їм духовні очі, щоб вони побачили Світло Христове. Благодать Божа, а не щось інше, переродила і Савла, і Володимира. Савл став великим апос­толом Павлом, який потрудився у проповіді Євангелія біль­ше за всіх інших апостолів. Він проніс світло Христової віри від Сходу до Заходу Римської імперії. А князь Володимир Київську Русь, що кланялася могиль­ним божкам, зробив християнською. 

 Не випадково пізніше в одному із своїх послань апостол Павло написав такі слова Христа Спаси­теля: “Сила Моя в немочі виявляється”. До прийняття християнства і Савл, і Володимир були грішниками. Савл був серед убивць християн, а Володимир – великим сластолюбцем. Благодать Божа переродила їх: вона чорне зробила білим як сніг, а грішне – святим. Тому ми шануємо нашого просвітителя – свя­того князя Володимира. Він не тільки спас свою душу, але і народ свій привів до Христа. 

Апостол Павло бачив Христа, коли Він явився йому на дорозі до Дамаска, а князь Володимир не бачив нашого Спасителя, тому Господь залучив його до блаженних. Адже Він сказав: “Блаженні ті, що не бачили Мене і увірували”. Там, де йде боротьба між добром і злом; там, де виру­ють пристрасті, де християнство стикається з язичництвом; там, де боротьба стає трагічною і страш­­ною, – Господь завжди посилає людину муж­ню, яка приводить свій народ до Бога. Такою муж­ньою людиною був святий великий князь Володи­мир. Його подвиг свята Церква порівнює з трудами апос­толів, з цієї причини називає його рівноапостольним. Апостол Павло в одному із своїх послань гово­рить: “Поминайте наставників ваших, які відкрили вам тайни віри”.

 І ось сьогодні ми згадуємо святого великого князя Володимира і звертаємося до нього з молитвою, щоб він благав Бога за свій народ, за нашу Україну, яка потребує допомоги Божої. Святий княже Володимире, прийди і подивись на твій знедолений народ і на засновану тобою Церкву, яка нині розділена, і твоїми молитвами перед Престолом Божим допоможи нам. Боже, нам єдність подай! Амінь!

             Ієрей Олексій Тищенко настоятель Свято-Андріївської парафії с.Андріївка  та священнослужитель храму на честь Рівноапостольного великого князя Володимира смт.Черняхова .

Поділитися:


Церковний календар